Berisha dhe Lila flasin për Edi Rejan

(From L) Albania's defender Elseid Hysaj, defender Andi Lila, defender Arlind Ajeti, goalkeeper Etrit Berisha, midfielder Amir Abrashi, defender Mergim Mavraj, midfielder Ledian Memushaj, midfielder Burim Kukeli, goalkeeper Etrit Berisha, forward Armando Sadikuand, defender Ansi Agolli pose before the Euro 2016 group A football match between France and Albania at the Velodrome stadium in Marseille on June 15, 2016. / AFP / FRANCK FIFE (Photo credit should read FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

Ka pak ditë që Edi Reja erdhi në krye të ekipit kombëtar të futbollit por reagimi i deritanishëm i opinionit sportiv në vend ka qenë pozitiv.

Të tillë e kanë konsideruar edhe disa prej lojtarëve kuqezi.  Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha, i cili ka punuar afro 7 muaj me teknikun 73-vjeçar, tregon pikat e forta të Rejës, si dhe beson se italiani do të rikthejë harmoninë në ekip. Për Berishën Reja është mjeshtër i lojës në mbrojtje.

Ndërkohë që mesfushori, Andi Lila e ka cilësuar si zgjedhje të duhur emërimin e Rejës në bankinën kuqezi, teksa shpreson që Kombëtarja të përsërisë suksesin e arritur në vitin 2016-të. /real-news.tv/