fbpx

Beyonce dhe Jay Z japin bileta falas, por kanë një kusht

Screenshot_6.jpg

Beyonce së bashku me bashkëshortin e saj, reperin e njohur Jay Z, ju japin mundësinë të merrni vazhdimisht bileta falas për koncertet e tyre, vetem nëse ju mbani një dietë ushqimore vegane. Në bashkëpunim me “Greenprin Project” ata kanë sfiduar njerëzit që të ndryshojnë mënyrën se si ushqehen, të paktën për një javë.

Projekti “Greenprin” ofron një sërë variaconesh si: të hani mëngjese pa mish ose nënprodukte të tij, të merrni ushqim vegan në punë, të ktheheni në vegan, të jeni vegan në një ditë të javës, ose të paktën dy vakte të ditës të përmbajnë ushqime vigane.

Beyonce dhe Jay Z, kanë bërë vazhdimisht thirrje për mbajtjen e një diete vegane, pasi ata e konsiderojnë shumë të rëndësishme mbajtjen e trupit në formë. Në fund të vitit 2018, ata sfiduan të gjithë fansat e tyre t’i bashkoheshin regjimit vegan gjatë vitit 2019.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303