fbpx

Brexit/ Corbyn: May të largohet

105738085_corbo.jpg

Ditën e djeshme, deputetët britanik rrëzuan sërish marrëveshjen e Brexit.

Menjëherë pas votimit, ka reaguar lideri laburist Jeremy Corbyn.

Ai ka kërkuar që kryeministrja britanike, Theresa May të ndryshojë marrëveshjen për Brexit në të kundërt të japë dorëheqjen.

“Marrëveshja duhet të ndryshohet, nëse May nuk e pranon dot këtë atëherë duhet të largohet dhe t’i mundësojë vendit të vendosë për të ardhmen e tij nëpërmjet zgjedhjeve të përgjithshme”, u shpreh Corbin.

Nga ana tjetër, edhe partitë e tjera opozitare kanë kërkuar largimin e May nga qeveria./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303