32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

slider9

Sot nis vaksinimi ndaj COVID-19 në SHBA, ndër të parët disa zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë

Sot SHBA nis zyrtarisht vaksinimin masiv ndaj COVID-19 me prodhimin e Pfizer. Miratimi nga FDA i hapi rrugë tashmë autoriteteve shëndetësore që të nisin planin...

SHBA autorizon vaksinën Pfizer, i hap rrugë vaksinimit në masë

Administrata amerikane për Ushqimin dhe Ilaçet (FDA) autorizoi të premten vaksinën e kompanisë Pfizer dhe BioNTech për përdorim emergjent, duke i hapur rrugën vaksinimit...

Vrasja e 25-vjeçarit nga Polici në Tiranë, zbardhen detajet tronditëse, çfarë u dyshua pak para ekzekutimit? Ja ç’thotë fqinja për të ndjerin…

Kanë dalë në dritë detaje të reja lidhur me vrasjen që tronditi zonën e Laprakës në Tiranë ku një 25-vjeçar u vra nga një...

Kapet flagrant 43-vjeçari, Policia jep njoftimin, zbërthen ngjarjen e rëndë, ja ç’ka ndodhur

Policia ka vënë në pranga një 43-vjeçar pasi po transportonte emigrant të paligjshëm. Ai u kap në afërsi të fshatit Glinë, duke transportuar 6 emigrantë...

Facebook do të fshijë postimet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të përpjekjeve të...

Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do e bëjmë vaksinën publikisht për të provuar se është e sigurt

Tre ish-presidentët amerikanë  Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton kanë shprehur gatishmërinë të marrin përpara kamerave vaksinën antiCovid menjëherë pasi ajo të...

Britania i pari vend në botë që miraton vaksinën ‘Pfizer-BioNTech’ për përdorim kundër Covid-19

Britania e Madhe këtë të mërkurë ka miratuar vaksinën Pfizer-BioNTech për përdorim. Sipas mediave vendase, vaksina do të dalë për përdorim në treg nga java...

Me siguri e dini, kjo është fjala e vitit 2020

Kompania amerikane e leksikologjisë, Merriam-Webster, e cila nxjerr gjithashtu fjalorin e anglishtes amerikane, njoftoi të hënën se “pandemi” është fjala e vitit. “Nuk besoj se...

Pasi bën foto me trupin e pajetë të Maradonës, pushohen nga puna punonjësit e funeralit (FOTO)

Një pjesë e përdoruesve ndihen të zemëruar dhe e quajnë një gjest të tmerrshëm, ndërsa ka dhe nga ata që e aprovojnë një veprim...

Raporti: Miliarderët amerikanë shtuan pasurinë me më shumë se $1trilion që prej nisjes së pandemisë COVID-19

Raporti i Institutit të Studimeve Politike, zbulon se 650 milionerët më të mëdhenj kanë fituar $1.008 trilionë nga 18 marsi 2020 deri në 24...

Latest news

- Advertisement -spot_img