23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Champions, dy supersfidat pas pak minutash

spot_img

Vetëm pas pak minutash pritet të fillojnë dy ndeshje të tjera të 1/8 të finaleve të Ligës së Kampioneve.

Në “Parkun e Princave” do të vihen përballë Paris Saint Germain dhe Manchester United. Skuadra kampione e Francës ka avantazhin e fitores 2-0 të arritur në “Old Trafford” përpara 3 javësh dhe duket favorite për të kaluar në çerekfinale.

Ndeshja tjetër e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampioneve është ajo që do të luhet në “Do Dragao” mes Portos dhe Romës. Verdhekuqtë kanë fituar sfidën e parë me rezultatin 2-1, por çështja e kualifikimit për në çerekfinale është e hapur pikërisht për shkak të golit në fushë kundërshtare të shënuar nga skuadra portugeze.

Më poshtë gjeni formacionet zyrtare të të dy sfidave:

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat