fbpx

COVID-19/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare, edhe një herë apel ‘me zemër në dorë’ për shqiptarët

skender_brataj-600x360.jpg

” Shqiptar kudo ndodhesh”, kështu e nis apelin e tij e fortë për të gjithë qytetarët, Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ai bën thirrje rritjes së ndjeshme të rasteve me covid-19 që të respektohet të gjitha rregullat pasi ‘jeta është e shtrenjtë’.

MESAZHI I BRATAJT

Shqiptar kudo ndodhesh !!

Jeta është e shtrenjtë, jeta është e pa kthyeshme, jeta jote është e lidhur me jetën e familjes tënde, jeta jote është e lidhur me jetën e miqve dhe shokëve të tu, jeta jote është e lidhur me jetën time, jeta e të gjithëve është në dorën tënde!

Mos lejo, të mos lejojmë që jetët tona të kërcënohen, jetët tona të humbasin për katër rregulla:

Mbaj maskën në ambientet e mbyllura

Mbaj distancën 1.5 metër

Zbato rregullat e higjienës

Mos lejo të tjerët ti shkelin këto rregulla

Dr. Skender Brataj

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303