fbpx

Dalin detajet e reja/ Ja çfarë e shkaktoi aksidentin e eskortës së Albin Kurtit, policia merr masa ndaj…

Eskorta e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit u përfshi këtë mbrëmje në një aksident rrugor në Tiranë, pranë zonës së Qafë Kasharit

Sipas informacioneve të policisë, makina e eskortës së Kurtit është përplasur me një nga automjetet e policisë.

por fatmirësisht nuk raportohet për persona të plagosur dhe të dyja makinat e përfshira në aksident janë pjesë e eskortës së liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Policia e Tiranës ka marrë masa administrative ndaj drejtuesve të mjeteve, ndërsa kreu i Vetëvendosjes ka vijuar pa probleme rrugën drejt Rinasit. Raportohet se përplasja e mjeteve nuk ka qenë e fortë.

Lideri i Vetëvendosjes ishte sot në Tiranë për të festuar triumfin e zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, të cilat u mbajtëm me 6 tetor.