27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Banner Kryesor

“Problem katërkëndëshi i gabimeve të tij”/ Meta i përgjigjet Bashës

Disa ditë më parë kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha rreshtoi Presidentin Ilir Meta në kampin e kundërshtarëve të tij, duke e quajtur pjesë...

“Berisha po luan blofin”, Bardhi: Nuk i ka mbledhur dot firmat, ndaj i mban sekret

Gazmend Bardhi ka deklaruar se Sali Berisha nuk i ka mbledhur firmat e nevojshme për të mbledhur Këshillin Kombëtar. “Pas 30 vitesh Berisha i di...

Apeli i rrëzon kërkesën për kthimin e pasurisë, Prifti: Kanë frikë provat

Mjeku Edvin Prifti ka reaguar pasi Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka refuzuar kërkesën për kthimin e pasurive të tij...

Basha publikon videon e takimit me delegacionin e Senatit dhe Kongresit amerikan: Mirënjohës për mbështetjen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale një video nga takimi me delegacionin e Senatit dhe Kongresit amerikan. Basha shkruan ndër...

Marrëdhëniet Kosovë- Shqipëri, krijohet Sekretariati ndërqeveritar

 Qeveria ka miratuar ditën e sotme në parim protokollin e bashkëpunimit ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërise dhe Qeverisë së Republikës së...

Shkatërrohet karteli i drogës në Itali, 7 të arrestuar nga Shqipëria dhe Kosova

7 persona me origjinë nga Shqipëria dhe Kosova kanë përfunduar në prangat e policisë italiane në L’Aquila të përfshirë në trafikun e drogës. 5 nga...

Moska zyrtare i kërkon Shqipërisë informacion për rrethanat e vdekjes së 4 rusëve

Kreu i Komitetit Hetues të Rusisë (TFR), Alexander Bastrykin, është duke pritur informacion të detajuar mbi vdekjen e katër turistëve rusë në vendpushimin shqiptar,...

Studentët e pa vaksinuar në auditore, Rama: S’i nxjerr dot jashtë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se studentët e pa vaksinuar nuk duhet të futeshin në autditore sot. I ftuar në “Now”, Rama tha se...

Denoncimet për vaksina të skaduara, ISHP: Janë të sigurta, kalojnë në filtrin rregullator

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas denoncimeve në rrjetet sociale për vaksina të skaduara që qarkullojnë. Në një komunikatë për mediat, ISHP hedh poshtë...

Greqia shtyn sërish masat për Shqipërinë, kufiri nuk hapet deri më 21 qershor

Greqia ka vendosur që të shtyjë masat për hapjen e kufirit me Shqipërinë deri më 21 qershor. Ndërkohë pritet që nga dita e hënë 14...

Latest news

- Advertisement -spot_img