fbpx

Dëmet e shkaktuara nga tërmeti/ pallati çahet në mes

Përveç panikut që shkaktuan dy tërmetet e rëna pasditen e sotme, kanë shkaktuar edhe mjaft dëme materiale.

Shumë qytetarë kanë raportuar se ndërtesat e tyre janë shembur dhe frikësohen për jetën e tyre.

Një pallat në zonën e Astirit është çarë në mes duke vënë kështu në rrezik banorët.