22.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Deputetët britanik votuan kundër largimit nga BE pa marrëveshje

spot_img

Deputetët britanikë kanë miratuar amendamentin që hedh poshtë një Brexit pa asnjë marrëveshje tërheqjeje.

Ata tani do të votojnë për një ndryshim tjetër të mocionit, i cili kërkon një shtyrje të Brexit .

Nëse deputetët britanik aprovojnë shtyrjen e Brexit – dhe BE pajtohet me të – Britania e Madhe nuk do të largohet nga BE siç ishte planifikuar më 29 mars./real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat