30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Dhuna ndaj arbitrave, s’ka kampionat këtë fundjavë

spot_img

Federata Shqiptare e Futbollit mbështet zyrtarisht vendimit e Shoqatës së Arbitrave për bojkotim të kampionatit, si reagim për dhunën e ushtruar ndaj arbitrit Eldorian Hamiti.

Federata Shqiptare e Futbollit bën të ditur se të gjitha ndeshjet e kampionatit kombëtar të futbollit të planifikuara këtë fundjavë nuk do të zhvillohen si rrjedhojë e vendimit të marrë nga Bashkimi Arbitrave Shqiptar të Futbollit (BASHF) për të bojkotuar të gjitha ndeshjet deri në rikthimin e Policisë së Shtetit në stadiume.

FSHF kërkon reagimin e të gjithë aktorëve për të larguar përfundimisht dhunën, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike në stadiume./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat