Digjet Notre-Dame në Paris, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pak momente më parë për zjarrin e rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris.

‘I trishtuar nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, këtë simbol të Parisit dhe Francës, por edhe të trashëgimisë kulturore europiane dhe botërore. Uroj sa më pak dëme! Solidaritet me popullin francez!’, ka shkruar Meta në reagimin e tij. /real-news.tv/