24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Dimri nuk ka ikur ende! Dita e Verës me shi!

spot_img

Pas temperaturave pranverore që na solli kjo fundjave, ditën në vijim pritet që të jenë me temperatura të ulëta, madje në disa zona parashikohet edhe rreshje dëbore.

Sipas Meteoalb pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore.

“Vlen të theksohet se pikërisht Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve”, parashikon Meteoalb.

Po ashtu parashikohet që muaji mars  të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat