fbpx

“Ditë e natë në terren prej 7 muajsh”, Manastirliu ka një apel të fortë për të gjithë ne

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirli ka shprehur vlerësime për punën 7 mujore ekipeve të epidemiologëve.

Ajo apeloi se qytetarët duhet të respektojnë rregullat për frenimin e përhapjes së COVID-19.

MESAZHI I MANASTIRLIUT

🔴#COVID19

Ditë e natë në terren, prej më shumë se 7 muajsh, ekipet e epidemiologëve në çdo cep të vendit, po bëjnë një punë të palodhur për gjurmimin, hetimin dhe izolimin e vatrave, për të kufizuar përhapjen e infeksionit.

T’i ndihmojmë së bashku, duke respektuar rregullat👇

😷#Maskë ↔️ #Distancë 🧴#Higjienë

#RuajShëndetin