fbpx

Djali i Alkesandër Vuçiç rezulton pozitiv me koronavirus

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka njoftuar se djali i tij është infektuar me koronavirus.

Kreu i shtetit serb përmes një postimi në rrjetin social Instagram shkruan se  djali i tij Danilo ka dalë pozitiv me koronavirus dhe është transferuar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Beograd

“Kur filloi gjithçka, Danilo im më tha dorëzimi nuk ishte një mundësi. Biri im është infektuar me koronavirus dhe tabloja e tij klinike ishte e tillë që ai u pranua në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Bir, do të fitosh. Babi të do, të gjithë ju duam!”, ka shkruar Vuçiç në Instagram.

Deri me tani në Serbi janë raportuar 2 666 persona të infektuar me koronavirus dhe 65 persona kanë humbur jetën.