fbpx

Drogë drejt Greqisë, kapen dy shqiptarë dhe një grek

1563693778_trafik.jpg

Dy shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në Arta të Greqisë, të akuzuar për transportin e 8 kg kanabis.

Policia greke ka ndaluar për kontroll një automjet, në të cilin udhëtonte një shqiptar i moshës 35 vjec dhe një grek i moshës 25 vjec, ku pas kontrollit në automjet janë zbuluar në bagazhin e mjetit një çantë që kishte 8 pako me 8 kg kanabis.

Advertisement

Nga hetimet e policisë greke është zbuluar se një automjet tjetër, në të cilin udhëtonin gjithashtu një grek i moshës 19 vjec dhe një shqiptar i moshës 36 vjec kishte rolin sinjalizues për kontrolle të mundshme gjatë rrugës.

Policia ka arritur të arrestojë shqiptarin 36 vjecar, ndërsa është në kërkim të 19 vjecarit grek.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303