30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Zbulohet emri i vrasësit të Nardit të Bujtinave

spot_img

Krisjan Sulaj ëshë pesoni që vrau Ferdinand Polinë.

Sulaj është vëlla me Alfred Martinajn, dhe kanë mbajtur dy mbiemra.

Ai është larguar nga vendi nga pika e Muriqanit, bëjnë të ditura burimet.

Ndërkohë, Gjykata ka lënë në burg pa afat tre personat e arrestuar me akuzën e bashkëpunëtorit në vrasjen e Ferdinand Polisë, të njohur si Nardi i Bujtinave të Thethit.

Sipas dëshmisë, eta janë shprehur se nuk kanë lidhje me vrasjen dhe hedhin poshtë cdo akuze për bashkëpunim të ngritur ndaj tyre. Alfred Martini ka pranuar se i ka dhënë makinën e tij autorit të vrasjes me inicialet K.S ditën e ngjarjen, por thotë se nuk e dinte se kishte planifikuar vrasjen.

“Makinën më datë 20 mars në mëngjes ja kam dhënë shtetasit K.S. por nuk e dija që ai kishte planifikuar vrasjen” tha ai. Makina tip Audi u gjet e braktisur pas vrasjes.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat