fbpx

Epidemiologu ngre alarmin për baret dhe restorantet, nxjerr foton dhe ka një pyetje shqetësuese

Epidemiologu Taulant Muka ka postuar një foto sot në Facebook dhe ka ngritur një pyetje mjaft shqetësuese,

Bëhet fjalë për maskat që nuk mbahen në fytyrë por lihen në tavolinë, duke u kthyer në burim infeksioni për secilin. Ai ngre pyetjen: Ky është shëndeti publik?

Ja ç’shkruan Muka:

“Sa prej jush e shohin kete pamje ne bare dhe restorante?!  Maskat behen ambjent perfekt per bakteret viruset te vallezojne dhe me pas ti marrim si “ushqim” ne goje dhe ne ajrin qe thithim ne hunde! Ky eshte shendeti publik?!”