24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Fermerët shkruajnë me mollë “Rama ik”

spot_img

Në një kohë kur tregu për prodhimet e tyre nuk ekziston, fermerët e Devollit kanë gjetur një mënyrë origjinale të protestuari.

Pikërisht me produktin e tyre të famshëm, mollët, kanë shkruar dhe një mesazh për kryeministrin. “Rama ik”, shihet e formuar prej tyre.

Fermerët janë detyruar që të bllokojnë aksin nacional Korçë-Kapshticë. Në deklaratat e tyre shprehen se protesta e tyre do të jenë pa afat. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat