Flet Presidenti: Sezoni i ri dhe trajneri

Që prej ditës kur Liverpool i shënoi 4 gola në Anfield dhe e eliminoi Barcelonën, tranjeri i ‘blaugranave’ Ernesto Valverdes ka qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes së kritikave dhe gati për tu shkakruar.

Por presidenti Bartomeu ka folur ditën e sotme për mediat spanjolle, ku ka treguar haptazi qëndrimin dhe vendimin e tij për sa i përket kësaj çështjeje.

“Planet për sezonin e ardhshëm janë bërë prej kohësh. Valeverdes i është bërë me dije që ka mbështetjen e të gjithëve. Është trajneri që duam dhe projekti me të është afatgjatë. Ka një kontratë dhe jemi shumë të lumtur me të”, u shpreh Bartolomeu. /real-news.tv/