33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

FOTO/ Protesta e sotme e emigrantëve shqiptarë në Athinë

spot_img

Emigrantët shqiptarë kanë protestuar ditën e sotme kundër qeverisë së Ramës përballë Ambasadës Shqiptare në Athinë. Me thirrjet dhe pankartat ‘Rama ik’ dhe ‘E duam Shqipërisë si gjithë Evropa’,  shumë shqiptarë u mblodhën në protestë, që ishte e organizuar nga dega e Partisë Demokratike.

Kryetari i degës së PD në Greqi, Fatmir Gjoci kishte mbledhur edhe shumë bashkatdhetarë të cilët kërkuan largimin e Ramës. “Nuk na turpëron Shqipëria, por na turpëron qeveria”, thanë emigrantët për mediat.

Më tej, ata kërkuan që të gjithë shqiptarët të dalin në protestën e organizuar nga opozita më 16 mars./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat