20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Gent Cakaj nis vizitën në SHBA

spot_img

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka nisur vizitat e tij në SHBA.

Ai do të marrë pjesë ne Ministerialin e NATO-s, por në ditën e parë në SHBA, Cakaj zhvilloi një takim me senatorin Ron Johnson, Kryetar i Nënkomitetit të Senatit për Evropën dhe Bashkëpunimin e Sigurisë Rajonale si dhe kongresmenin Lee Zeldin.

Në takim, Cakaj diskutoi në lidhje me negociata me BE-në si dhe zhvillimet e fundit në shumë sfera në Shqipëri.

Johnson dhe Zeldin mbështesin reformat e Shqipërisë si dhe hapjen e negociatave në për në Bashkimin Evropian./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat