fbpx

Heroina e kapur në Elbasan ishte fshehur në fugon mes stivës së druve, ja kush janë të arrestuarit

e8ad174aad1f103adf9214f8362af5ff_L.jpg

Ditën e sotme Policia e Elbasanit në bashkëpunim me forcat operacionale përmbylli me sukses një operacion antidrogë të koduar ‘Kështjella”, për të cilin hetimet kishin filluar një muaj më parë.

Në aksin Elbasan-Metalurgji, në një furgon që transportonte lëndë drusore, që drejtohej nga Gëzim Balla 46 vjeç, banues në Elbasan, është gjetur 4 kg e 215 gr heroinë dhe një sasi kanabisi.

Shoferi i fugonit është arrestuar në flagrancë, gjithashtu dhe disa persona të tjerë që mendohet se janë të lidhur me ngjarjen. Bëhet me dije se janë arrestuar Endri Karaj, Haziz Musai, Xhulio Musai dhe Danjel Xhelilaj

Policia njoftoi se bashkë me heroinën është sekuestruar dhe një sai kanabisi, por nuk bëhet me dije se sa konkretisht.

Njoftimi i policisë/ Elbasan

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të drogave të forta.

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kështjella”.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni i Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Seksionin e Focës Operacionale, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, i shtrirë në Elbasan dhe në disa qytete të tjera.

Sekuestrohen 4 kilogramë e 215 gramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe një sasi  kanabis.

Vihen në pranga disa shtetas që ushtronin këtë veprimtari kriminale.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të trafikimit të drogave të forta, pas një hetimi njëmujor me metoda proaktive, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Elbasan, zhvilluan dhe finalizuan  operacionin policor të koduar “Kështjella”.

Si rezultat i këtij operacioni, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, në një furgon që transportonte lëndë drusore, që drejtohej nga shtetasi G. B., 46 vjeç, banues në Elbasan, i cili është arrestuar në flagrancë, Policia gjeti dhe sekuestroi 8 pako me lëndë narkotike të dyshuar heroinë me peshë totale 4 kilogramë e 215 gramë heroinë dhe një sasi kanabisi.

Gjithashtu, në kuadër të operacionit janë arrestuar edhe disa persona të tjerë që dyshohet se kanë lidhje me këtë veprimtari kriminale.

Operacioni vijon në Elbasan dhe në disa qytete të tjera dhe në përfundim të tij do të bëjmë me dije informacionin e plotë

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303