fbpx

Historia e pazakontë! Ajo zgjedh një ari si kafshë shtëpiake

auto_ariu11627071376.png

Veronika Dichka adoptoi një ari nga parku safari, dhe tani ajo po shkon për peshkim me shoqen e saj me gëzof.Veronica publikon në mënyrë të rregullt aventurat e saj me kafshën e saj të përkohshme, ariun kafe Archie, në rrjetet sociale, kështu që shumë ndjekës në të gjithë botën habiten nga zgjedhja e saj.Ajo e shpëtoi Archie nga parku safari dhe që atëherë kjo dyshe e lezetshme nuk është ndarë, dhe aktiviteti i tyre i preferuar i përbashkët është peshkimi. Atyre u pëlqen më shumë të pushojnë në liqenin në Novosibirsk.

“Archie më sheh si një anëtar të familjes së tij, ne ndajmë ushqim, ai fle në krahët e mi dhe fshihet pas meje kur është i frikësuar”, tha Dichka për Daily Mail.

Veronika i shpëtoi jetën ariut duke e birësuar, dhe lëshimi i kafshës së saj në natyrë nuk ishte kurrë një mundësi, pasi ajo ka qenë me njerëz që nga lindja dhe është e vështirë për të që të menaxhojë e vetme në pyll.

“Ai e kalon çdo ditë me ne dhe i pëlqen uji dhe lumi. Shpesh përpiqem ta çoj në një vend të ri, ku nuk kemi qenë, ku mund të bëjmë fotografi, pa u torturuar, por duke jetuar”, tha ajo.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303