35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Horoskopi për ditën e sotme, 1 mars 2019

spot_img

DASHI

Fillon muaji më i mirë për ndjenjat dhe për t’u lidhur me të tjerët në mënyrë më të drejtpërdrejtë, pas shkurtit që ju lodhi, edhe për shkak të kufizimeve dhe zhgënjimeve. E diela është dita ideale për të korrigjuar disa dëme, veçanërisht për çiftet që pavarësisht krizës duan të shërohen, por edhe për ata që nuk janë, por që janë dukur më pak në javët e fundit. Mundohuni të rikuperoni forcën fizike.

DEMI

Që nga fillimi i vitit ka pasur një dëshirë të fortë për të jetuar në familje ose për të ndenjur me të dashurit më të afërt. Ata që kanë mundësi për t’u organizuar më mirë me punën, mund ta transformojnë atë në realitet, ata që nuk e kanë këtë mundësi, kërkojnë solidaritet. Si një shenjë e tokës, ju jeni të fortë, dhe në mesin e të gjithëve, ju jeni më të pasionuar por edhe emocionalë. Marrëdhënie fituese.

BINJAKET

Ata që kanë biznesin e tyre ose kanë një punë të re, pyesin nëse është e drejtë të vazhdojnë. Ndonjëherë ndodh një bllokim, për shkak të Jupiterit në opozitë. 2019 është një vit me pak veprim dhe shumë reflektim, kështu që para se të merrni një vendim drastik dhe ndryshim radikal, ndoshta duhet të mendoheni mirë. Nga ana tjetër nuk është e lehtë të gjeni diçka të re dhe mundësitë që vijnë nuk janë bindëse. Pra, tani për tani është më mirë të vazhdoni. Kujdes me burokracitë.

GAFORRJA

Gjendja e agjitacionit vazhdon, dikush ka filluar një projekt të ri, një biznes të ri ose ka qenë i ngarkuar me përgjegjësi të reja. Në këto raste, edhe nëse ndiheni të kënaqur, ndjeni peshën me stresin që është pasojë e saj. Gjatë fundjavës sugjeroj që ju të qëndroni larg nga konflikti në dashuri. Marsi do sjellë përgjigje më të mira.

LUANI

Ditë e rëndësishme dhe qiell i favorshëm. Marsi është në qendër të çështjeve të punës, të studimit, në dashuri e vendos zemrën tuaj në një situatë të pritjes apo dyshimit. Ndoshta një situatë që përjetuat nuk ishte e drejtë dhe tani mund të bëheni edhe më kërkues. Marrëdhënie të rëndësishme me njerëzit që ju mbajnë. Për të shmangur konfliktet, mund të shkoni në drejtim të lidhjeve sentimentale me njerëz të përshtatshëm, por pastaj të lodheni. Në të vërtetë, lidhja është më e fortë nëse jeni në një marrëdhënie ku ka konkurrencë.

VIRGJERESHA

Java filloi në një mënyrë të rëndë dhe me disa tensione, por tani është më mirë. Ju mund të prisni deri të dielën për të pasur një rikuperim të mirë psikofizik, gjë që është e domosdoshme, pasi ju tentoni të mbani tensione për veten tuaj, pa i shfryrë ato tjetërkund. Nëse keni debatuar me dikë të martën, fundjava është e favorshme për të bërë paqe ose të paktën për të analizuar se çfarë ka ndodhur.

PESHORJA

E premtja dhe e shtuna janë mes atyre ditëve kur është e vështirë të qëndrosh i qetë. Kufizoni gamën e veprimit tuaj deri në kufirin e nevojshëm, përpiquni të jetoni me qetësi marrëdhëniet, në mënyrë që të shmangni krizat. Dashi, Gaforrja dhe Bricjapi janë shenja që ju intrigojnë, por me të cilat është e lehtë të viheni në konflikt, kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të keni një marrëdhënie të mirë, por prisni të përballeni me disa probleme. Më në përgjithësi, përpiquni të relaksoheni.

AKREPI

Jupiteri ishte i favorshëm në vitin 2018, ata që e kanë shfrytëzuar atë për të krijuar një familje ose për t’u kënaqur, tani jetojnë një bllokim, dhe kanë nevojë për ndihmë. Për ata që kanë fëmijë, ndonjëherë ka një mungesë vëmendjeje nga partneri. Në këtë rast duhet t’i kushtoni kujdes, janë 48 orë që rifusin ndjenjat tuaja në lojë.

SHIGJETARI

Jupiteri në shenjën tuaj do të mbetet aty për muajt e ardhshëm, gjë që ndihmon shumë planifikimin e çifteve që nuk kanë probleme në çdo kuptim. Kur yjet janë të favorshëm, është e preferueshme që të hiqeni mënjanë në rast keqkuptimesh, të filloni diçka të rëndësishme pa u dekurajuar, një qëndrim që ndër të tjera është pjesë e karakterit tuaj. Fundjava sjell me vete shpresë.

BRICJAPI

Një fundjavë e rëndësishme për marrëdhëniet dhe dashuritë po vjen. Këto janë ditë të rëndësishme për marrëdhëniet me të tjerët dhe mund të sjellin një pasion të madh, një emocion që ka rëndësi. Për këtë ju po përpiqeni të kuptoni se cilat janë marrëdhëniet më të mira dhe më mbështetëse. Problemi mund të lindë nëse ka një person që nuk përputhet me dëshirat tuaja. Kur nuk merrni në këmbim atë që jepni, ju tentoni drejt sasive dhe ndoshta edhe rrëmbeheni nga zemërimi: këto janë ditë që kërkojnë qartësi.

UJORI

Fundjava ju mban frymën pezull, të dielën do të shohim Hënën në shenjën tuaj, një element i forcës që ka të bëjë me dashurinë, marrëdhëniet shoqërore, takimet dhe miqësitë. Nga e gjithë kjo mund të dalë diçka shumë e bukur. Këto tri ditë konfirmojnë se jeni një person i fortë dhe i pjekur që mund të ketë më shumë në javët e ardhshme. Organizoni një aktivitet, një largim të vogël ose diçka të mirë deri të dielën.

PESHQIT

Qielli buzëqesh për ju, nëse keni përjetuar një ndjenjë tronditëse nga janari, është koha për t’u zgjuar dhe për t’u çliruar. Forca do të jetë me ju në dy muajt e ardhshëm, marsi dhe prilli do t’ju sjellë diçka më shumë, veçanërisht nëse nuk e lejoni veten të ndikohet nga një e kaluar negative. Çfarë shkoi keq, duhet lënë pas, për të ecur përpara. Ndonjëherë, dëshira për të dashur është e tillë që krijon shumë pritshmëri, të cilat shpesh çojnë në zhgënjime. Kërkoni njerëz që janë të sinqertë me ju.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat