33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 7 mars 2019

spot_img

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 7 mars 2019 që JavaNews.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Kjo ditë ka në qendër të saj dashurinë. Parashikohet një e enjte mjaft me fat, pasi Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Gjithashtu Venusi do të ketë ndikim mjaft të favorshëm dhe kjo gjë mund të rikthejë pasionin në çift apo të favorizoj një takim të rëndësishëm.

Demi

Gjatë kësaj dite mund të ketë të reja të rëndësishme, sidomos sa i takon sferës profesionale dhe studimeve. Edhe pse shenja juaj nuk pëlqen ndryshimet, ka ardhur momenti që të ndryshoni diçka në jetën tuaj, edhe në dashuri.

Binjakët

Do të jeni nervoz dhe në ankth, jo aq në sferën sentimentale se sa në drejtime të tjera. Ndoshta jeni në pritje të disa përgjigjeve që nuk po vijnë. Do të përballeni me probleme shëndetësore dhe në punë, gjë që do ju shkaktojë ankth.

Gaforrja

Saturni nuk do të ketë aspak ndikim të favorshëm në shenjën tuaj, por kjo e enjte është shumë më e mirë në raport me ditën e kaluar. Megjithatë mundohuni të mos bëni sforcime fizike dhe të tregoheni të kujdesshëm lidhur me shëndetin.

Luani

Keni një karakter të fortë, por kjo nuk do të thotë se për çdo gjë duhet të ngrini zërin, pasi rrezikoni që të humbni të drejtën. Bëni mirë të përuleni si në dashuri edhe në punë. Kjo e enjte favorizon meditimin.

Virgjëresha

Dita nuk do të jetë aspak në ritmin e duhur, dhe ju nuk do të ndiheni të kënaqur me asgjë. Mundohuni që të jeni më pak kritik dhe impulsiv. Nëse hasni vështirësi, mundohuni që ti shtyni disa vendime të rëndësishme për më vonë.

Peshorja

Ndonëse gjatë kësaj jave jeni në vendin e parë të klasifikimit si shenjave më të favorizuara nga yjet, kjo e enjte do ju gjejë të lodhur. Gjithçka mund të ketë lidhje me gjithë sa keni kaluar në muajt e kaluar. Mundohuni që të lini gjithçka pas shpine, pasi parashikohet një periudhë e favorshme sidomos në dashuri.

Akrepi

Po humbni të tashmen dhe të ardhmen për shkak të së kaluarës. Jeni fiksuar keq pas kujtimeve, sidomos pas atyre që ju kanë shkaktuar dhimbje. Por në vend që të mendoni si të hakmerreni, duhet të mendoni si të organizoni jetën tuaj, duke lënë mënjanë inatin dhe mërzinë. Vetëm kështu do të ndiheni mirë.

Shigjetari

Parashikohet një ditë interesante, sidomos nëse do të tregoheni të shkathët për të kapur mundësitë. Besojini instinktit dhe kapacitetit tuaj. Në punë vëreni veten në provë dhe me siguri që do të shpërbleheni me rezultatin. Edhe fusha e ndjenjave është mjaft e favorshme.

Bricjapi

Kalimi tranzit i Uranit, do të ketë një rëndësi të veçantë për të lindurit e kësaj shenje, pasi ka ndikim themelor në dashuri. Ka shumë mundësi që raportet profesionale të ndryshojnë por për këtë duhet të punoni shumë, shkruan noa.al. Dashuria paraqitet në gjendjen më të mirë të mundshme.

Ujori

Ndoshta duhet të pyesni veten se çfarë dëshironi vërtetë në dashuri dhe në punë. I keni mendimet e turbullta, nuk jeni të kënaqur, por pavarësisht kësaj ndjeni një dëshirë të madhe për të ndryshuar. Jeni të lodhur nga një lidhje, por në vend që të hidheni drejt një tradhtie, mundohuni të kuptoni nëse bëhet fjalë për një krizë momentale, apo historisë i ka ardhur fundi. Nuk mund ti doni të gjitha njëherësh, duhet të bëni zgjedhje.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do të rigjeni ndjenjën e dashurisë që keni për të tjerët dhe një dëshirë të madhe për tu emocionuar. Gjithçka në sajë të ndikimit të Hënës në shenjën tuaj. I vetmi problem është lidhja që keni me të kaluarën. Mundohuni që të shikoni përpara drejt së ardhmes me besim, pasi gjëra të mëdha ju presin.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat