fbpx

I armatosur, arrestohet greku në Gjirokastër

c08228532eccc7fe379a72548fbd5fa8_L.jpg

Policia Kufitare godet një tentativë për trafik të armëve dhe municioneve luftarake

Një shtetas grek, 49-vjeçar, është vënë në pranga nga autoritetet shqiptare në  pikën kufitare të Kakavijës pasi tentoi të trafikojë një sasi të konsiderueshme municionesh.

E.F, 49 vjeç, banues në Janinë, në pjesën e brendshme të makinës kishte fshehur një arkë metalike e mbështjell me rroba dhe një qese plastike, brenda të cilës kishte rreth 800 fishekë të kalibrit 7.62 mm. /real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303