fbpx

Infektohet me koronavirus ministri i Ekonomisë: Jam vetëizoluar, do vazhdoj punën nga shtëpia

kuci_hoti-scaled.jpg

Blerim Kuçi, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit të Kosovës, është infektuar me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri kosovar nëpërmjet facebook-ut ku shkruan:

“Të nderuar qytetarë, pasi isha rast kontakti ditë më parë, dje u testova për COVID-19 dhe rezultova POZITIV. Tashmë jam vetizoluar dhe po ndjek udhëzimet e mjekëve, teksa punën po e vazhdoj nga shtëpia. Juve ju lutem të mbani maskën, respektoni distancën dhe të keni kujdes të shtuar”, ka shkruar Kuçi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303