Ish-ministri: Spitalet tona, më keq se ato të Afrikës

Ish-ministri i Shëndetësisë, njëkohësisht deputet i PD-së, Tritan Shehu ka bërë një analizë të situatës së shëndetësisë shqiptare.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Shehu shkruan se personeli mjekësor është krejt e kundërta me propagandën e Ramës, dhe pagesa e tyre mund të krahasohet vetëm me atë të vendeve afrikane. Shehu thekson se sistemi ynë shëndetësor është me të njëjtën varfëri si Afrika Qendrore./real-news.tv/