fbpx

Ish-zv.ministrja e Berishës bën ‘për një lek’ Bashën

1561707243_editharxhisaliberisha.jpg

sh-zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Edit Harxhi gjatë qeverisjes së Sali Berishës si kryeministër i vendit, deklaron se fajtor për shkatërrimin e PD e cila sot cilësohet si një organizatë e dhunshme nga SHBA, është fakti është që kryetari i saj Lulzim Basha nuk u bë kurrë lider.

Ajo thotë se demokratët duhet të ngrihen dhe të mos shohin si po ndodh shkatërrimi i tyre jo vetëm nga një kryeministër i marrë por edhe një ngë kryetar i padenjë.

 “PD organizate e dhunshme? Kurre nuk ka ndodhur dicka e tille madje edhe ne ditet me te veshtira per PD dhe vendin, qe Partia qe solli pluralizmin ne Shqiperi te mund te futet ne kete liste te SHBA. Paska qene projekt i madh ky per shkaterrimin e PD.

Fajtor kryesor per shkaterrimin e PD eshte kryetari qe s’u be kurre lider. Por fajtor jemi edhe ne qe e lame te bente me investimin tone sikur te ishte malli i tij. Ne u ngritem kunder dikatures me mbeshtetjen e USA ndersa  sot PD u rrenua e bashke me te vendi!

Ju bej thirrje gjithe demokrateve te mos shohin se si po ndodh shkaterrimi i tyre nga nje Kryeminister i marre dhe nje kryetar i padenje, por te ngrihen dhe ti bejne balle ketij kurthi e te ringrejne shpresen tek shqiptaret. 1 korrik do te jete vone!”,shkruan Harxhi.

Postimi i Edit Harxhi në Twitter
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303