fbpx

Ja kush është shqiptari që theri me thikë moldaven

shqiptari1-768x576.jpg

Një shqiptar u arrestua në Abruzzo pasi ka goditur një grua moldave 12 herë me thikë në bark dhe pjesë të tjera të trupit.

Mes 28-vjeçarit shqiptar Roland Bushi dhe 33-vjeçares moldave sipas medieve italiane dyshohet se kishte një romancë, ndërsa pas sherrit i riu e qëlloi mizorisht me thikë duke e plagosur rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në banesën e gruas, e cila jetonte me motrën dhe nënën. Mediat italiane nënvizojnë se pas krimit, qeni i moldaves iu sul shqiptarit për ta kafshuar.

Advertisement

Gruaja 33-vjeçare nga Moldavia ka marrë plagë nëpër trup dhe po kurohet në spital. Ndërkaq, burri nga Shqipëria u arrestua nën akuzën e tentativës së vrasjes.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303