fbpx

Jeni të dashuruar apo thjesht ndiheni të vetmuar?

Screenshot_5-3.jpg

Asnjë ndërveprim njerëzor nuk është përshkruar që në fillim dhe do të bëni mirë të mos vendosni barriera të kota se si mund të evoluojë. Por veçanërisht në çështjet e dashurisë, shumë herë ndryshimi i kursit nuk vjen nga evolucioni natyror i kontaktit tonë me një person, por nga nevoja jonë për të mos qenë vetëm.

Pra, si e dini se çfarë po ndodh? Duke i bërë vetes pyetjet e mëposhtme:

A ndiheni vetëm natën?

Po, tingëllon pa kuptim, por është një shenjë shumë e qartë që ju nuk doni një marrëdhënie me të në veçanti, por në përgjithësi. A ju pëlqen të kaloni kohë me veten në shtëpi? Nëse është kështu, dhe megjithatë ju mund ta imagjinoni diku në anën tuaj, atëherë ai me të vërtetë mund të ketë arritur t’ju rrëzojë. Nëse, megjithatë, humori juaj bie kur mbyllni derën pas jush, në realitet ndoshta dëshironi vetëm një përqafim të ngrohtë.

Po përpiqeni të mbushni një boshllëk?

Jo, as kjo formulim nuk tingëllon mirë, por çfarë mund të bëjmë? Ndoshta kështu është. Si duket jeta juaj këto ditë? A ka gjëra që ju mbushin me gëzim? Nëse puna juaj është bërë një makth, miqësitë tuaja janë në krizë dhe papritmas partneri juaj erotik ka filluar të duket si partneri i përsosur … Epo, mbase nuk është faji i tij por i juaji.

Si silleni me vetminë?

Cila është koha më e gjatë që keni qenë jashtë një lidhjeje? Dhe a kanë filluar të dashurit tuaj të theksojnë se ju nuk u paraqisni atyre një “gjysmë tjetër”? Ne do të tingëllojmë si një libër për vetë-ndihmë, por nuk ka gjysma të tjera. Ju mund ta bëni vetë, dhe kështu me radhë. Marrëdhënia nuk është diçka që na duhet për të qenë mirë. Dhe nuk mund të lulëzojë nëse nuk jemi përgjithësisht gati për të.

Ju mungon ish -i juaj?

Nëse përgjigja është po, atëherë jo, definitivisht nuk jeni gati për një lidhje. Ju mund të keni nevojë për një shpërqendrim – ose thjesht të argëtoheni – por nuk është e drejtë t’i jepni dikujt shpresën për një lidhje më të thellë vetëm për të kapërcyer ish -in tuaj.

A jeni gati të hapeni?

Harrojeni marketingun e takimeve të para – apo edhe kohën që kaloni me njëri -tjetrin vetëm duke bërë seks dhe duke folur për erën dhe ujin. Në një lidhje ju duhet të bëheni vërtet të prekshëm. A i besoni atij për diçka të tillë? Dhe më e rëndësishmja: A i besoni vetes për diçka të tillë?

Si jeni me veten keto dite?

Nëse nuk e doni veten, si do ta doni dikë tjetër? Mos prisni që partneri juaj t’ju ndihmojë të silleni më butësisht me ju. Edhe kështu, të kesh një të tillë është ende jashtë mundësive të personit mesatar.

A ju pëlqen të kaloni kohë me të?

Në fakt, natyrisht, nëse personi i duhur dhe ish -i juaj gjenden në rrugën tuaj, ju mund të harroni dhe të filloni të “punoni” çështjet tuaja personale paralelisht me marrëdhënien. Por a po flasim për atë të duhurin?

Atje, vjen vlerësimi juaj personal për të, por edhe ajo që dëshironi saktësisht nga një lidhje në fund. Sidoqoftë, me përjashtim të shenjave paralajmëruese të abuzimit, në fund të fundit, nuk ju mungon asgjë për të provuar.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303