fbpx

Fantastike Jonida Maliqi, ‘ndez’ skenën e Eurovision

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi ka performuar e dyta në natën finale të Eurovision.

Me këngën “Ktheju tokës” Jonida Maliqi ka “ndezur” skenën në Tel Aviv.

Këngëtarja shqiptare këndoi në gjuhën shqipe dhe është në 26 këngët më të mira të këtij Eurovisioni.

Përpara nisjes, të gjithë këngëtarët u ngjitën në skenë, ndërsa Jonida u shfaq me simbolin e shqinjonjës.

“Ktheju tokës”, i dedikohet të gjithë emigrantëve, kryesisht atyre që u emigruan pas Luftës së Kosovës.