29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kanye West kërkon të bashkëpunojë me këngëtaren shqiptare

spot_img

Kanye West thuhet se po mendon të bëj nje bashëkpunim me këngëtaren Dua Lipa, për albumin e tij “Yandhi”.

Reperi i njohur amerikan thuhet se, dëshiron që këngëtarja me origjinë shqiptare të bëhet pjesë e një prej projekteve të tij.

Dyshja u takua në një kishë në Los Angeles të dielën dhe mësohet se Kanye ka shkruar disa këngë, që mund t’i përshtaten në mënyrë perfekte 23-vjeçares.

“Kanye është shumë i impresionuar me zërin e Duas dhe ai e di se ajo është shumë e kërkuar në industri tani. Ajo tashmë ka bashkuar me Calvin Harris dhe ai e pa sesa shumë eci ajo këngë. Ai ka disa këngë që mendon se Dua do të ishte e përkryer për t’i performuar me të dhe mezi po pret që ta bëjë atë pjesë të albumit të ardhshëm ‘Yandhi’”, tha një burim për median “The Sun”.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat