21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Hulumtimi: Konsumimi i çajit rrit jetëgjatësinë

spot_img

Një studim tregon  se konsumimi i çajit  mund t’jua shtojë jetëgjatësinë.

Hulumtuesit australianë kanë analizuar mënyrën e të ushqyerit të mbi 1,000 femrave të cilat kanë qenë rreth moshës 70-të dhe 80-të vjeç.

Studimi ka zbuluar se ato të cilët kanë konsumuar çaj çdo ditë kanë qenë 40% më të prira të jetojnë më gjatë.

Autorët e studimit thonë se normalisht ju nuk keni nevojë të prisni  për t’i shijuar përfitimet e çajit, pasi konsumimi i çajit ua ulë rreziqet e sëmundjeve të zemrës edhe të rriturve. /real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat