fbpx

Lajme të mira nga Michael Schumacher

Sipas raportimeve të gazetës franceze Le Parisien, Schumaker është shtruar në një spital në kryeqytetin francez për “trajtim sekret” të hënën pasdite.

Le Parisien pretendon se ish-ylli drejtues tashmë është trajtuar dy herë këtë vit.

Trajtimi raportohet se do të shkaktojë një reagim anti-inflamator në të gjithë trupin e tij.

Një infermiere ka thënë për La Parisien, “Po, ai ashtë nën mbikëqyrjen time dhe mund t’ju siguroj se ai ka vetëdije”.

Agjencia franceze (AFP) kontaktoi departamentin e spitaleve në Paris, por për shkak të ligjeve të sekretit mjekësor ata nuk pranuan të konfirmojnë ose mohojnë lajmet.

Në mars të këtij viti, u pretendua se ylli i F1 ndodhej në shtëpinë e tij të pushimeve në Majorca.

Schumacher u raportua se mbërriti me një helikopter blu të errët në Port D’Andratx në Majorca.

Megjithatë, raportet u mohuan më vonë nga familja.

Pak dihet për gjendjen e Schumacher, pasi familja e tij ruan privatësi të një niveli të lartë gjatë kësaj kohe të vështirë.

Në një intervistë me Radio Monte-Carlo këtë verë, presidenti aktual i FIA-s, Jean Todt zbuloi se ai kishte vizituar Schumacher.

Ai tha: “Unë jam gjithmonë i kujdesshëm me deklarata të tilla, por është e vërtetë.

“E pashë garën së bashku me Michael Schumacher në shtëpinë e tij në Zvicër.

“Michael është në duart më të mira dhe janë kujdesur shumë mirë për të në shtëpinë e tij.

“Ai nuk heq dorë dhe vazhdon të luftojë.”/real-news.tv/