Lajme të mira për pushuesit, ja sa shkojnë temperaturat sot

Moti do të jetë me diell dhe kalime të vranësirave në relievet malore. Era do të  jetë me drejtim Perëndim (Ë) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje në vlerat maksimale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   15/30°C

Zonat e  ulëta  18/34°C

Zonat  bregdetare 19/33°C