31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Lëngu i lëkurës së kungullit ul kolesterolin dhe diabetin

spot_img

Zbuloni një recetë të shkëlqyer me përbërës natyralë, për reduktimin e kolesterolit të keq dhe trigliceridet. Për më tepër, kjo recetë e fuqishme redukton gjithashtu nivelin e sheqerit në gjak dhe parandalon diabetin.

Sekreti është në lëkurën e kungullit! Por, për shkak se receta është me të vërtetë e dobishme, duhet të përdorni kungull të freskët dhe ta pini lëngun për një muaj. Ky lëng super natyral nuk ka kundërindikacione. Detoksifikon  trupin dhe rezultatet janë të dukshme që në javën e parë, me një ulje të kolesterolit të keq.

Lëkura e kungullit humbet vetitë e saj kur vendoset në frigorifer. Përgatitja:

Bluani 100gr lëkurë kungulli në blender dhe shtoni ujë natyral. Ju mund të përdorni çdo lloj kungulli. Përziejini mirë dhe piheni 15 minuta para mëngjesit, çdo ditë, për 30 ditë. /Revista Psikologjia/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat