fbpx

Shpërndahen libra për shkollat shqipe në SHBA

Me fillimin e vitit të ri shkollor ka nisur shpërndarja e librave shqip në të gjitha shkollat shqipe në SHBA.

Ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkura të Amerikës, Floreta Luli-Faber ka qenë prezente në shpërndarjen e këtyre librave.

“Ambasada e Republikës së Shqipërisë, si çdo vit tashmë, filloi fushatën e shpëndarjes së librave shqip në të gjitha shkollat shqipe në SHBA, si Masaçustes, Florida, Miçigan, Nju Xhersi, Nju Jork, Konektikat, Filadelfia, Teksas, Çikago etj”, bën të ditur ambasada shqiptare në SHBA

“Kjo fushatë e mbyll rrugëtimin e saj të dielën, më 22 shtator, në një ceremoni të veçantë në shkollën “Children of the Eagle” në Nju Roshell me pjesëmarrjen e Ministrit në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj”, thekson ambasada. /ATA