fbpx

Lleshaj zbarkon në Vlorë, kriminalitet dhe banda

3363ae67-7538-417d-8cee-5f8467ab32a9.jpg

Në situatën ku edhe në Vlorë, si në shumë qytete të tjera të vendit kriminaliteti po bën namin, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ishin në prefekturën e Vlorës.

Ata zhvilluan një takim që zgjati rreth 90 minuta. Për mediat ministri Lleshaj nuk ka pranuar të prononcohet, ndërsa prefekti tha se në fokus të takimit ishte situatë e rendit, sigurisë publike dhe turizmi. Gjithashtu ministri Lleshaj ka kërkuar bashkëpunim ndërinstitucional.

Vlora ka kohë që tronditet nga ngjarje kriminale, të cilat për fat të keq nuk janë zbuluar ende.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303