fbpx

Mbyllja e Kapshticës nga pala greke, nisin problemet e para, ç’po ndodh atje?

Mesa duket pas vendimit të palës greke për të mbyllur pikën kufitare në Kapshticë, kanë nisur tashmë problemet e para.

Raportohet se një radhe e gjatë është krijuar nga kamionët e mallrave. Vetë drejtuesit e kamionëve kanë thënë se nuk ishin njoftuar se ky kufizim do të ishte dhe për ta.

Jo vetëm kaq, por kamionët gjithnjë janë lejuar të lëvizin pavarësisht situatës.