fbpx

Merr fund greva e urisë së të burgosurve në Peqin, kë ‘eleminoi’ ministrja Gjonaj?

23b03e5464e86b761194dedb40e929cb_L.jpg

Greva e urisë së të burgosurve në burgun e Peqinit është mbyllur. Ka qenë Ministria e Drejtësisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve që kanë bindur të burgosurit të lënë grevën.

Për grevën e këtyre të dënuarve ministrja Etlida Gjonaj shkarkoi drejtorin e këtij burgu, Bukurosh Mallutën pasi keqmenaxhoi situatën.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303