fbpx

Mesazhi i Metës për klasën politike

ilir-meta.jpeg

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ku i jep një mesazh politikës shqiptarë e sidomos politikanëve.

Meta shkruan se politikanët duhet të nisin të dëgjojnë njëri-tjetrin, me qëllim përmirësimin në mënyrë që shoqëria të reflektojë.

“E kemi të domosdoshme të krijojmë një klimë të re të dëgjimit të njëri-tjetrit, jo vetëm në mjediset universitare e shoqërore, por edhe në ato politike, duke qenë gjithnjë të hapur ndaj mendimit kritik dhe përmirësues, në mënyrë që shoqëria jonë të reflektojë dhe të reformohet vazhdimisht”, shkruan Meta./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303