Moti/ Në këtë pjesë të ditës merrni çadra

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe  vranësira  mesatare deri të dendura në Juglindje dhe Verilindje ku do të pasohen nga reshje shiu në orët e mesditës. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NË) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   17/27°C

Zonat e  ulëta  21/34°C

Zonat  bregdetare 21/33°C