33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e martë, 5 mars 2019!

spot_img

Moti mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave deri në mesditë në të gjithë territorin, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit.

Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të vranësirave dhe në pjesën tjetër të vendit ku priten reshje të pakta shiu në rajonin verior dhe pjesërisht në qendër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërisht duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 2°C mëngjesi në zonat malore deri në 20 °C mesdita në zonat e ulta dhe bregdet.

Era do fryjë mestare në tokë deri e fortë në det  me shpejtësi deri në 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat