33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e sotme, e enjte, 7 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të mbetet në ifluencën e masave ajrore të ngrohta me origjinë Mesdhetare të cilat po mbajnë mot me të temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. 

E Enjte dt 07 Mars 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Erdo të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5 -6 me  lartësi  vale 2,0 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         4/21°
Zonat e  ulëta          8/24°C
Zonat  bregdetare   9/22°C
Kosova
Kosova pë ditën e Enjte dt 07 Mars 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5° në mëngjes deri në  20°C gradë Celcius në mesditë.
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat