33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e sotme, e shtunë 9 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit  do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  me origjinë Atlantike të cilat do të ndryshojnë gradualisht kushtet e motit në territorin e Shqipërisë.

Ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura si pasojë e hyrjes së masave ajrore të paqëndrueshme cilat do të pasohen nga reshje shiu në zonën Veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 5 -6 me  lartësi  vale 2,0 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie .

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         5/17°C

Zonat e  ulëta          4/22°C

Zonat  bregdetare   8/22°C /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat