31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Moti për ditën e sotme, e shtunë, 23 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik (A) me qëndër kryesore në Europën verilindore, e cila po ifluencon në vendin tonë dhe Kosovë mot pa rreshje dhe temperatura të larta

Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore.

Erdo të jetë  me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të vijojnë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore       3/19°
Zonat e  ulëta       5/25°C
Zonat  bregdetare 10/23°C
Kosova pë ditën e Shtunë dt 23 Mars 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta.
Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 4° në mëngjes deri në  17°C gradë Celcius në mesditë.
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat