29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Ndahet nga jeta aktori i njohur

spot_img

Aktori Richard Erdman, i njohur për audiencën si Leonard,  në filmin “Community”, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare.

Aktori ka dhënë frymën e fundit në shtëpinë e tij në Los Anxhelos.

Përveç rolit të Leonard-it, Erdman gëzonte role të rëndësishme në filma dhe shfaqje televizive për më shumë se shtatë dekada të bujshme karrierë, siç janë “The Twilight Zone” dhe “Stalag 17”, njofton lajmi.net.

Lajmin e ka konfirmuar miku i tij, histpriani  Alan K. Rode, përmes një postimi në Twitter’.

“Lamtumirë shok. Dick Erman 1925-2019”, shkruante Rode, duke iu referuar të ndjerit me emrin e tij të mesëm “Dick”.

084_6.jpg

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat