fbpx

Në Britani, ujvara rrjedh lart

Screenshot_6-5.jpg

Një video mbresëlënëse bëri xhiron e internetit duke treguar ujin në ujëvarat e famshme në zonën Peak të Britanisë që rrjedh përmbys, për shkak të erërave të stuhishme që po frynin në zonë. Në kohën e videos, era frynte me shpejtësi deri në 112 km / orë, ndërsa në të njëjtën kohë binte shi.Fenomeni i rrallë u regjistrua nga një kalimtar, i cili po shëtiste në zonë.“Unë kam qenë atje shumë herë dhe kam parë diçka të ngjashme disa herë, por kurrë në atë masë. Kushtet ishin ideale-shumë ujë në ujëvarë dhe erëra të forta që fryjnë nga lugina, duke goditur pjesën e përparme.” përshkruan Gary Scali.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303